predstavljanje knjiga iz edicije „Novo stablo“

U okviru predložene književne večeri u Ustanovi kulture „Palilula“ bile bi predstavljene knjige Damira Nedića „Nešto si zaboravio“ (SKC, Kragujevac, „Novo stablo“, 2012), Olivere Marković „Bez pozdrava“ (SKC, Kragujevac, „Novo stablo“, 2013) a uz te knjige, predstavili bismo još par autora čije su knjige u pripremi. Ustanova kulture „Palilula“, sreda, 3. decembar, 19 sati.

Predstavljanje knjiga bi započelo uvodnom rečju urednika Nenada Glišića a potom bi sami autori čitali svoje pesme, uz eventualan razgovor o poeziji posle čitanja.
Savet za književnost već godinu dana održava književni program preko multimedijalnih sadržaja i povezujući književnost sa drugim umeznostima, likovnim i muzičkim. Sva izdanja se promovišu i preko bima, uz stručnu obradu članova saveta: mr Rastko Jevtović, Voja Milin, dipl. filolog – master Marina Đenadić.

Edicija „Novo stablo“ Studentskog kulturnog centra u Kragujevcu, pokrenuta je dvehiljaditih godina. Ideja edicije je da podrži autore koji su, makar delom svog autorskog bića, vezani za SKC, bez obzira na njihove godine ili stepen afirmisanosti. U ovoj ediciji su objavljivali članovi Književne radionice SKC, kao i autori koji su već objavili neku od svojih knjiga u SKC-u ili ljudi koji su kao kritičari, predstavljači i recenzenti učestvovali u nekom od naših izdanja.

Edicija „Novo stablo“ nema unapred zadati izdavački plan, niti strogo utvrđenu likovnost, jer objedinjuje više oblika književnog stvaralaštva, ali zalazi i u sociologiju i druge humanističke nauke. Zato se format knjige uvek formira u odnosu na sadržaj, a ne obratno – da se sadržaj uklapa u već zadati format.

Nepretenciozna, fleksibilna, ali ipak, sa jasnim standardima, ova edicija gradi svoju reputaciju zajedno sa autorima u koje veruje.