Позајмљене боје овде и сада
Двоје аутора из Смедеревске Паланке – Данијела Глишић и Славиша Крстић представиће своје књиге у Кутији шибица СКЦ 21. новемbrа у 19 сати.
Прво је почела да настаје једна књига са двоје аутора. Онда су се родиле две књиге, али ће бити представљене заједно. Занимљива, динамична и сведена проза двоје вредних аутора.
Данијела Глишић је роđена 1976. године. До сада је објавила једну збирку песама (Бацкгроунд ноисе), те „Сањало ми се“ и „Кад доđе девојка на коњу“, књиге кратких прича. Књига „Позамљене боје“ је, такоđе збирка крактих прича.
Славиша Крстић је роđен 1970. године. Добитник десетак награда за песме приче и есеје. До сада је објавио четири збирке песама, Књига „Овде и сад“ означена је као „роман о ненаписаним причама“.
извод из рецензије за књигу „Овде и сад“:
Ова књига је занимљива и жанровски. Реч је о томе да њеном садржином и формом Крстић показује, не само да је роман, као форма, и данас у настајању, већ да је то случај и са кратком причом. На плану садржине, Крстић доказује, као некад Васко Попа у поезији, да све може бити предмет описа. И то су неке од основних поетичких карактеристика овог писца. Наиме, реч је о томе да он на ванредно лак начин успоставља коресподенцију измеđу микро и макро космоса, видљивог и невидљивог, материјалног и духовног. Да то покажемо на примеру једне од Крстићевих прича, наводимо је у целини: „Могао бих написати причу о зрнцима која светлуцају. Остају на овим словима пошто ми је оловка испала у песак. Намера ми је и била да о песку пишем. Смишљам следећу реч: мрав. Поглед спуштам са хартије нотеса на плажу чији је површински слој, необично, испуцао као код нас земља: један, избезумљено, јури, на сваку страну по неколико корака. Надам се да није због мене залутао: у песку, баш крај њега, један је отисак мог стопала. Не, не може бити да је то. Изгубљен у времену, каже стих уводне песме једног од мојих омиљених албума. Песак је потрошен, остало је само мастило.“
извод из рецензије
др Предраг Јашовић